دیدار معاون رئیس جمهور ایران با وزیر امور خارجه گرجستان


Iran’s-Vice-President

در چارچوب بیست و دومین جلسه مجمع عمومی سازمان گردشگری جهانی که در کشور چین برگزار گردید، معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه گرجستان آقای میخایل جانلیدزه با معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جمهوری اسلامی ایران آقای علی‌اصغر مونسان دیدار و ملاقات نمود.

در این دیدار طرفین درباره افزایش همکاری بین گرجستان و ایران در زمینه های متفاوت و در رابطه با روابط تاریخی دراز مدت این دو کشور و همچنین از آمادگی دو کشور در جهت توسعه همکاریها در حوزه های مختلف از جمله گردشگری به مذاکره پرداختند.

به گفته آقای جانلیدزه توافقنامه ای که در زمان حضور نخست وزیر گرجستان در ایران به امضا ایشان رسیده بود تأثیر بسزایی در تقویت زمینه های مختلف به ویژه در زمینه های اقتصادی و بازرگانی داشته است.  

 

Iran’s-Vice-President-1

 

همچنین در این دیدار طرفین افزایش همکاریهای بین دو کشور در زمینه های توریسم، فرهنگ و اقتصادی را نیز مورد بررسی قرار دادند.

آقای مونسان معاون رئیس‌ جمهور ایران، گرجستان را یکی از مهمترین جایگاههای گردشگری برای ایرانیان نامید و از آمادگی ایران در جهت هر چه بیشتر آشنایی مردم ایران با توانمندی های گرجستان در این زمینه خبر داد.

در ادامه آقای جانلیدزه به ارائه گزارش از اصلاحات اصلی در حوزه توریسم و رشد نمودار دیدار گردشگران از گرجستان برای آقای مونسان پرداختند.

‎پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *